RSS Rocznice historyczne

RSS Cytaty

Pływanie

2 listopada 2015

XII Mistrzostwa Pracowników Oświaty Województwa Śląskiego w Pływaniu w dniu 7 marca 2015 r.

W ramach obchodów 110 lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego w Siemianowicach Śląskich odbyły się XII Mistrzostwa Pracowników Oświaty Województwa Śląskiego w Pływaniu. Jak co roku i tym razem nasz oddział zgłosił drużynę morsów, która godnie nas reprezentowała w pływackich zmaganiach.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy IV miejsce, na które złożyły się I miejsce kolegi Pawła Buckiego w pływaniu stylem dowolnym na dystansie 50m w grupie wiekowej 20plus, I miejsce kolegi Marka Kota na tym samym dystansie w grupie wiekowej 30plus , oraz II miejsce koleżanki Klaudii Pająk w pływaniu klasykiem na dystansie 50m – grupa wiekowa 20plus i II miejsce kolegi Grzegorza Skrzypka na dystansie 50m klasykiem w kategorii wiekowej 40plus 🙂 . Nie byłoby tak wysokiej pozycji w klasyfikacji generalnej, gdyby nie wsparcie i wspaniała postawa oraz wola walki kolegów: Adama Kowalczyka, Pawła Zajdka i Wiktora Rzewnickiego. Wszystkim superpływakom serdecznie dziękujemy i trzymamy już kciuki za ich występ w przyszłym roku.

multimedia5

Kliknij na zdjęciu aby przejść do pokazu slajdów

mikolaj1linia

X Mistrzostwa Śląska Pracowników Oświaty w Pływaniu – marzec 2013

9 marca 2013 roku w Siemianowicach Śląskich odbyły się X Mistrzostwa Śląska Pracowników Oświaty w Pływaniu. Organizatorami były oddziały ZNP w Katowicach i Siemianowicach. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezes Okręgu Śląskiego ZNP – Jadwiga Aleksandra Rezler i Prezydent miasta Siemianowice Śląskie – Jacek Guzy. W mistrzostwach wzięli także udział zawodnicy reprezentujący Oddział ZNP Dąbrowa Górnicza i zajęli wspaniałe trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Jednocześnie dwóch pływaków zajęło pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Paweł Zajdek w stylu klasycznym na 50 metrów, a Paweł Bucki w stylu dowolnym. Świetnie spisały się również panie. Patrycja Kołacz uplasowała się na drugim miejscu w stylu klasycznym, a Karolina Grzyb na drugim miejscu w stylu dowolnym. W rywalizacji sztafet drużyna z Dąbrowy Górniczej uplasowała się na czwartej pozycji.
Miło nam donieść, że Paweł Bucki będzie reprezentował Okręg Śląski podczas międzynarodowych zawodów pływackich w Warnie.