dabrowagornicza@znp.edu.pl
tel. 32 262 56 45

ZNP

RSS Imieniny:

grudzień 2021
N P W Ś C P S
« wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

RSS Rocznice historyczne

RSS Cytaty

Szkolenia administracji i obsługi

1 listopada 2015

Spotkanie członków Oddziałowej Sekcji Administracji
i Obsługi z Prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego kol. Sławomirem Broniarzem

W dniach od 9 do 10 lutego 2015r. członkowie Oddziałowej Sekcji Administracji i Obsługi uczestniczyli w wyjeździe szkoleniowym do ZG ZNP w Warszawie. Podróż do stolicy zainaugurowała scenariusz obchodów podwójnego – w bieżącym roku – jubileuszu, mianowicie 110 rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego i 70 rocznicy utworzenia Oddziału ZNP w Dąbrowie Górniczej.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od udziału w szkoleniu przygotowanym przez Prezesa ZNP kol. Sławomira Broniarza, które odbyło się w Sali Kolumnowej siedziby ZG ZNP. Gospodarz spotkania mówił o statusie pracowników administracji i obsługi w świetle regulacji prawnych oraz aktów wykonawczych, niekorzystnych warunkach płac wspomnianej grupy zawodowej oraz tabeli miesięcznych kwot wynagrodzenia zasadniczego, wymagań kwalifikacyjnych i stawek dodatku funkcyjnego. Kol. Prezes przedstawił także stanowisko ZNP w sprawie poprawy warunków płacowych dla pracowników niepedagogicznych w placówkach oświatowych. Spotkanie zakończyło wystąpienie kol. Prezes Oddziału ZNP w Dąbrowie Górniczej Krystyny Michalskiej, która podziękowała Prezesowi ZNP kol. Sławomirowi Broniarzowi za przygotowanie szkolenia.

Potem był czas na zwiedzanie siedziby ZNP , dialog z napotkanymi członkami ZG i wykonanie pamiątkowych zdjęć. Następnie po smacznym obiedzie w restauracji Hotelu „Logos” udaliśmy się na lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego. W miejscu hołdu mieszkańców stolicy podążaliśmy śladami tych, którzy przez 63 dni walczyli z niemieckim okupantem. Przemierzając przez kolejne poziomy i sale muzeum pełne eksponatów, dokumentów i pamiątek z czasów zbrojnego wystąpienia poznaliśmy codzienność Powstania Warszawskiego.

W drugim dniu pobytu w stolicy, niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam spotkanie z Posłem RP Witoldem Klepaczem połączone z wizytą w gmachu Sejmu RP. Zwiedziliśmy galerię Sali Posiedzeń Sejmu, Hall Główny, Korytarz Marszałkowski oraz Salę Kolumnową. Parlamentarzysta Witold Klepacz mówił m.in. o układzie sił politycznych w Sejmie RP, funkcjonowaniu jego poszczególnych organów oraz zasadach obrad. Opowiadał nam także o swoich codziennych obowiązkach, działaniach w klubach sejmowych jak również naświetlił postępy w pracach nad poprawą sytuacji pracowników administracji i obsługi w placówkach oświatowych. Zwiedzanie siedziby organu najwyższej władzy ustawodawczej zakończyliśmy wspólnym obiadem w restauracji sejmowej.

Potem nadszedł czas na spacer wśród zabytków i osobliwości Starego Miasta i … czas na pożegnanie ze stolicą.

Wrażenia, opinie, refleksje – jakich dostarczył nam pobyt w Warszawie – zamknąć można w zadawanym kol. Prezes Krystynie Michalskiej pytaniu: Kiedy kolejny wyjazd?

Kliknij na zdjęciu aby przejść do pokazu slajdów

110-lat-znp2