dabrowagornicza@znp.edu.pl
tel. 32 262 56 45

ZNP

RSS Imieniny:

grudzień 2021
N P W Ś C P S
« wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

RSS Rocznice historyczne

RSS Cytaty

Rodzinny Rajd Beskidzki

1 listopada 2015

XIV Beskidzki Rajd Rodzinny 2015.
„Jak oswoić jesień”

Kolejny już raz odbył się XIV  Rajd   Rodzinny  Pracowników   Oświaty. W tym roku podziwialiśmy piękno  Beskidu  Śląskiego w okolicach Jaworza. A było co podziwiać, bo pogoda dopisywała. Słońce oświetlało piękne krajobrazy i pozwalało podziwiać zmieniające swą szatę drzewa. To tyle  jeśli chodzi o estetykę, przejdźmy do chwalenia się naszymi sukcesami, których nie brakowało. Zacznijmy od zdobycia pucharu za najliczniejszy udział – byliśmy w Jaworzu silną grupą, bo aż 224- osobową. Pragnę nieskromnie przypomnieć, że ten puchar zdobyliśmy po raz  kolejny. Zgarnęliśmy również nagrodę dla najliczniejszej rodziny – państwa Gala.  Nasz Oddział zaznaczył swą obecność również w konkursie na wiersz. W tym roku było trudno, bo tematyka wiersza miała łączyć tematykę rajdu i 110 rocznicy ZNP, a do tego musiał być krótki i zawierać określoną liczbę wyrazów.
Dla prawdziwych  twórców to było niemożliwe do wykonania, nie można ograniczać  śpiewu  duszy, tylko dlatego  nie zdobyliśmy pierwszego miejsca, choć utworów zaprezentowaliśmy wiele.  Pomimo wszystko  zajęliśmy  zaszczytne  trzecie miejsce. Rajd zakończył się tradycyjnie  wspólnym posiłkiem i występami  młodych i utalentowanych ludzi. Wracaliśmy do domu odrobinę zmęczeni, ale uśmiechnięci, rozgadani i wypoczęci, a to wszystko jest przecież bardzo ważne w naszym codziennych życiu. Dziękujemy organizatorom za możliwość doznania tych chwil, za wspólne spotkanie i przeżycia, tak więc do następnego jubileuszowego  rajdu.

Kliknij na zdjęciu aby przejść do pokazu slajdów

Rajd

liniaXII Beskidzki Rajd Rodzinny

goryW dniu 5 października 2013 roku ponad stupięćdziesiecioosobowa grupa członków dąbrowskiego Oddziału ZNP i ich rodzin uczestniczyła w XII Beskidzkim Rajdzie Rodzinnym organizowanym przez Oddział Bielsko-Biała. Trasa rajdu wiodła przez Przełęcz Salmopolską – Malinowskie Skały (szlak czerwony) – Małe Skrzyczne – Skrzyczne – Szczyrk (szlak zielony). Szlak stanowił nie lada wyzwanie dla większości uczestników. Dumny z siebie mógł być każdy, kto dotarł na metę w amfiteatrze „Skalite”. Tam czekały na nas ciepłe posiłki i maskotki dla dzieci. Otrzymaliśmy puchar za drugie miejsce w klasyfikacji „Najliczniejsza drużyna”. 13-osobowej drużynie z Dąbrowy Górniczej wręczono kosz słodyczy dla najliczniejszej rodziny. Dzieci brały udział w konkursach o ruchu drogowym. Najmłodszy uczestnik rajdu, dwuletni Leoś Kuc otrzymał wspaniałego misia.

linia

Beskidzki Rajd Rodzinny – październik 2012

Kol. Wiceprezes Jolanta Stokłosa od wielu lat zachęca członków Związku do udziału w imprezach o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Na trwałe w tradycję naszego Oddziału wpisał się Beskidzki Rajd Rodzinny, który jest organizowany przez Oddział Bielsko-Biała w pierwszą sobotę października. Ostatni rajd odbył się 6 października 2012 roku. Powodem do dumy jest fakt, że nasz Oddział po raz trzeci z rzędu został wyróżniony pucharem za najliczniejszą grupę uczestników – w tym roku na beskidzkie szlaki wybrało się 149 osób.
Zajęliśmy także pierwsze miejsce w kategorii „Najliczniejsza drużyna rodzinna” (dziesięć osób). W naszym gronie znalazł się najstarszy uczestnik rajdu – Pan Bogusław Bugajski. Amatorom pieszych wędrówek dopisywała świetna pogoda i świetne humory. Atmosfera była wspaniała.
Do miłego spotkania w październiku!

Kliknij na zdjęciu aby przejść do pokazu slajdów

mikolaj1